WNĘTRZA Z DUSZĄ

 

Każdy z nas przewracając kartki najnowszego magazynu o wnętrzach nieraz zastanawia się, które wnętrze, który styl jest mu najbliższy. Jedni wolą skandynawski umiar i powściągliwość, inni jeszcze cenią nowoczesny minimalizm (zazwyczaj są to architekci albo osoby bezdzietne(;-)), inni klasykę w nowoczesnym wydaniu, inni retro, inni… 


I często urządzamy swoje wnętrze jak INNI… 


Jak te z magazynu lub z wystawy. Tym sposobem chcemy urządzić swoje wnętrze jak setki, tysiące INNYCH. Pytanie czy to już na pewno WASZE wnętrze? Obecnie na rynku mamy tak duży wybór i różnorodność materiałów, którymi możemy wykończyć nasze lokum, mebli, które możemy wstawić, dodatków, które możemy zastosować, że jedynym co może nas ograniczyć jest nasza WYOBRAŹNIA.

 

W końcówce tego roku życzę Wam aby każdy z Was potrafił wnieść kawałek wnętrza do swojego wnętrza. Tak by każdy z nas czuł się w nim jak u siebie, otoczony rzeczami, które mają dla niego znaczenie, które lubi.

 

Trendy we wnętrzach zmieniają się co roku, jednak urządzając swoje mieszkanie lub dom zostawmy na moment ten wszechobecny wyścig po najmodniejsze dodatki, a zastanówmy się nad jakością naszego życia. Co sprawia, że jesteśmy tym kim jesteśmy, co lubimy robić, jakie są nasze pasje, jak wygląda nasze życie.

 

Moim życzeniem jest aby każdy wchodzący do Waszego wnętrza był pewny, że jest WŁAŚNIE u WAS, a Wy żebyście czuli się w TYM WNĘTRZU ZAWSZE JAK U SIEBIE. 

Tymi życzeniami rozpoczynam cykl artykułów o wnętrzach z duszą. 

 

Do usłyszenia w Nowym Roku!

 

Agata Klebba

Stary nowy dom pod Warszawą

 

 

Dom, który chcę Wam przedstawić znajduje się pod Warszawą, na pograniczu Rezerwatu Przyrody Łąki Kazuńskie i Puszczy Kampinowskiej.

 

Dom wybudowany został zimą (!) roku 2015.

Mieszka w nim para z 1,5 roczną córką i dwoma psami.

Zamierzeniem właścicieli domu było zbudowanie domu, który będzie niedrogi w utrzymaniu, niedrogi w budowie, przyjazny zdrowiu i przede wszystkim wypełniony rzeczami, które dla właścicieli mają znaczenie. Niemożliwe?
 

A jednak.


 

 

Dom wybudowany został w technologii porotherm T38 wypełnionym wełną mineralną. Zastosowanie ceramiki oraz zewnętrznych i wewnętrznych tynków cementowo- wapiennych pozwala domownikom cieszyć się zdrowym powietrzem bez konieczności stosowania mechanicznych systemów wentylacji powietrza typu rekuperator.

 

Dom ogrzewany jest  jedynie ciepłem z ziemi - dzięki wodnej pompie ciepła. W całym domu, na podłodze oraz w ścianach zainstalowane są rury, w których krąży ciepła woda ogrzewająca powietrze.

 

Koszt ogrzewania wraz z energią elektryczną wynosi ok 450 zł miesięcznie. Całkowity koszt budowy domu wraz z wykończeniem i umeblowaniem wyniósł ok. 460 000 zł.

 

A zatem udało się wybudować stosunkowo i tanio w eksploatacji.


Ale przejdźmy do wnętrza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budynek składa się z parteru, poddasza użytkowego oraz garażu .

Na parterze znajduje się, przedpokój, salon połączony z kuchnią, pracownia oraz łazienka. Z pracowni można dostać się do ogrzewanego garażu, który poza standardową funkcją przechowania samochodów pełni także dodatkową - przechowywania wszystkiego co aktualnie nie jest potrzebne w domu.

Na poddaszu znalazła się sypialnia dorosłych domowników wraz z garderobą i pralnio-suszarnią, pokój córki oraz wspólna łazienka.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykończeniem zajęli się osobiście właściciele. Ocieplenie dachu, podbitka, układanie glazury, malowanie - wszystkie te czynności pozwoliły na zachowanie w ryzach zaplanowanego budżetu.

 

Materiały zakupione zostały w większości jako końcówki serii lub na wyprzedażach.

Marzeniem właścicieli było, aby dom starzał się razem z nimi.

Szlachetnie i niedoskonale.

 

Dom mimo, iż niewielkich rozmiarów całkowicie zaspokaja potrzeby domowników. Jest to miejsce, w którym można poczuć się jak na wakacjach.
Po ciężkim dniu w pracy staje się dla właścicieli oazą i pozwala naładować wewnętrzne akumulatory. Pomimo faktu, iż nie jest jeszcze całkowicie wykończony - właściciele czują się w nim zwyczajnie jak u siebie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy stary dom zyskał duszę i historię dzięki znajdującym się wewnątrz przedmiotom.

 

Zachęcam Was gorąco do tworzenia wokół siebie przyjaznych przestrzeni, w których każdy z Was czuje się jak u siebie, w których odpoczywa, cieszy się chwilami spędzonym z rodziną.

 

Niech rysa na kosztownej komodzie nie będzie powodem  nieprzyjaznej atmosfery w domu. Pamiętajcie o tym, że dom to nie muzeum czy wystawa. Dom powinien być miejscem, w którym toczy się życie codzienne a czasem niecodzienne;-) 

 

Tak jak każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny - tak wiele rozwiązań niepowtarzalnych możemy zastosować w naszym wnętrzu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REALIZACJE

Zamierzeniem właścicieli było użycie do wykończenia całego domu materiałów wysokiej jakości, biodegradowalnych, przyjaznych środowisku oraz domownikom. W związku z tym wszystkie meble i elementy wykończenia wykonane są z drewna lub naturalnych materiałów jak rattan czy wiklina. Dom utrzymany został w klimacie wakacyjnym, z elementami morskimi.

 

W wnętrzu znajduje się dużo zieleni a rośliny dobrane zostały tak, by sprzyjały domownikom. Nie zabrakło modnej monstery, hedery, kaktusów, paproci oraz fikusów.

Meble, które znajdują się we wnętrzu zostały wystylizowane lub odnowione przez samych właścicieli. Każdy z nich posiada własną, unikalną historię i jest dla domowników cenny.
W większości są to pamiątki rodzinne czy zwyczajnie meble i dodatki wyszukane na targach staroci.

Więcej zdjęć zobaczyć możecie w zakładce 

WYCISZ